9 Ocak 2017 Pazartesi

Dukan Diyeti Faydalı mı?
Dukan diyeti 
Dukan diyeti düşük karbonhidratlı (carb), yüksek proteinli bir diyettir. Diyetin kurallarına sadık kalırsanız , diyetin dört aşamasında ne yiyebileceğiniz konusunda herhangi bir sınır yoktur.

 Birinci faz sırasında sıkı bir protein diyetindesin. Bu, tavuk, hindi, yumurta, balık ve yağsız süt gibi oldukça düşük yağ içerikli 72 gıdanın listesine dayanıyor. Bu, hızlı kilo kaybı sağlamak için ortalama beş gün içindir. Az miktarda yulaf kepeği hariç, karbonhidratlar sınır dışıdır. Atkins diyetinin aksine, Dukan'ın birinci fazında sebze yasaklanır ve yağları ciddi şekilde sınırlar. Planın önümüzdeki üç safhasında, bazı meyve, sebze ve karbonhidratların ve nihayetinde tüm gıdaların kademeli olarak tanıtıldığı görülüyor.

 Amaç, haftada 3 kiloya kadar kademeli kilo kaybı ve uzun vadeli kilo vermeye teşvik etmektir. Haftada bir defa sadece proteinli bir gün geçirmek ve düzenli egzersiz yapmak gibi son aşama için zaman sınırlaması yoktur.

Artıları: Çok hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bazı insanlar tarafından beğenilen çok sıkı ve kuralcı bir diyettir. Takip edilmesi kolaydır; yiyecekleri tartmanız veya kalori saymanız gerekmez. Düşük yağlı, düşük tuzlu ve yüksek proteinli gıdaları korumanın yanı sıra, ilk iki hafta boyunca ne kadar yiyebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur.

Eksileri: Diyet başlangıcında, koku, ağız kuruluğu, yorgunluk, baş dönmesi, uykusuzluk ve bulantı gibi yan etkiler görülebilir. Diyetin erken evrelerinde bütün tahıl, meyve ve sebze eksikliği kabızlık gibi problemlere neden olabilir.

6 yorum

Dukan diyeti metabolizmanın şaşırtılması amaçlıyormuş ayrıca son yıllardaki en başarılı sonuç veren diyetlerden biri olduğu söyleniyor.

diyet yapılabilir,önem verilebilir lakin güzel beslenilip spor eksik edilmezse hayatta diyete gerek olmaz

1 haftada 5 kilo verdiren diyet diye daha önce görmüştüm. Gerçekten vadettiği gibi kalıcı kilo verdiriyormuş.

kilo vermek isteyen insanlara diyette kesin olarak yasakladıkları şey şekerdir

yüksek proteinli beslenme şekli de kabul edilebilir bir seçenek ama hareket şart

Gül Döktüm Yollarına delete 18 Nisan 2017 15:56

Ben çok fazla işe yaramadığını ve insanların gereksiz yere abarttıklarını düşünüyorum. Bu yüzden de uzak duruyorum.


EmoticonEmoticon