24 Aralık 2016 Cumartesi

Grip belirtileri ve tedavisi


Grip belirtileri


Grip Belirtileri

Grip virüsü, soğuk algınlığıyla aynı belirtilerdenbazılarına neden olur. Her iki hastalık da öksürük, baş ağrıları ve göğüs rahatsızlığına neden olur. Bununla birlikte, grip genelde yüksek bir ateş, vücut ağrıları, yorgunluğa neden olacağından soğuk algınlığından farklıdır.
Gribi geliştirme riski en fazla olan insanlar arasında bebekler, hamile kadınlar, yaşlılar ve kalp rahatsızlığı, diyabet, akciğer hastalığı ve HIV gibi kronik hastalıklardan muzdarip olanlar bulunur.

Grip Tedavisi

Griple ilgili sorunlardan biri, yeni grip virüslerinin her iki yılda bir geliştiği yönünde. Viral bir hastalık olduğu için antibiyotikler çokda bir fayda sağlayamaz. Reçete edilebilen birkaç antiviral ilaç vardır. Bununla birlikte, bu ilaçlar genellikle pnömoni gelişme riski yüksekse veya aşırı derecede şiddetli belirtilere sahipseniz reçete edilir. Antiviral ilaçlar, gripin süreceği süreyi kısaltmaya yardımcı olur ve bazı belirtileri hafifletir.


Grip'i Önleme

Grip virüsü birkaç hafta sürebileceğinden, gribe karşı aşı yaptırmak iyi bir fikirdir. Grip en yaygın olduğu kış sezonundan önce her sene aşı yaptırmanız önerilir. Bunun nedeni, aşıların evrim geçiren ve o sırada en yaygın olan grip türlerine göre farklılık göstermesidir. 

14 yorum

Grip kış aylarında çok sık çektiğim bir hastalık ve antibiyotik kullanmadan geçmiyor :/

Bu sene çok kış oldu cidden iç anadolu çok soğuk ayaz insanı dövüyor. 2 kere grip oldum bu kış hastaneye gitmeden ilaç almadan kolay kolay geçmiyor.

bu günlerde en çok grip şikayeti geliyor. Çoğu zaman soğuk algınlığı ile karıştırılıyor

Genelde sabahına yatağımdan çıkamadığım bir vücut ağırlığı ile başlıyorum. Sonrasında burun tıkanıklığı ile devam ediyor

Gribe yakalanınca ilaç alsanız da belli bir süre geçmiyor, almasanız da. İlacın tek katkısı, gribi belli bir süre zorlanmadan atlatıyorsunuz.

Havalar geçen hafta iyiydi neredeyse bahar havası vardı bu hafta ise kar gelecek diyorlar böyle olunca da insan etkileniyor. Sıkı giyinmek lazım

Grip aşılarını nedense ben bir türlü alışamadım ve bana da pek mantıklı gelmiyor o nedenle bugüne kadarda hiç kullanmadım. Birde ülke olarak onların kullanımını tam yapabilen bir millet olduğumuzu düşünmüyorum çünkü aşı grip olmadan önce yaptırılır. Grip olunduğunda değil :)

Hasta olduktan sonra başkalarına bulaştırmamak için önlem almakta çok önemli. Çünkü hem grip hemde diğer çoğu hastalık bu önlem alınmadığı için çok daha kolay yayılıyor.

Grip aşısı yaptırıyorum her sene ancak bende pek bir işe yaradığı yok. Yine yakalanıyorum şu hastalığa. Sanırım bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyor.

Sanırım bu hastalık dönemin de yatıp dinlenmek en iyisi. Zaten halsiz oluyorsun. Hapların da fayda ettiğini düşünmüyorum. İçsen de içmesen de aynı sürede geçiyor yani

Zam Görüşmesi delete 30 Mart 2017 08:58

Kış bitti hastalıklardan kurtulduk diye düşünenler olursa dikkat etsinler çünkü havalar bu dönemde çok tehlikeli. yukarıda yazılan belirtilere çok dikkat.

çok pis illet şu grip.kış bitti ne güzel diyorsun yine grip oluyorsun

neredeyse yaz ayı geldi hala gribim.harbiden de çok sinir bozucu bir durum

özellikle şu zamanlarda kendimize dikkat etmek lazım.havalar bir ısınıp bir soğuyor


EmoticonEmoticon