29 Aralık 2016 Perşembe

2017 için 5 Sağlıklı ve Radikal Yılbaşı Kararı

1. Sigara İçmeyi Kesin
 Günlük bir paket sigara içiyorsanız, muhtemelen Şubat ayında sigarayı tamamen kesmeniz istenecektir. Bir günde gerçekten kaç kez sigara içtiğinizi not etmeye çalışın ve azalta azalta sigarayı bırakın.

2. Günlük Yürüyüş Yapın
Dışarıda size ait kullanabileceğiniz 2 ayak ve sonsuz kaldırımlar olduğu sürece, biraz egzersiz yapmak için pahalı bir spor salonuna üye olmanıza gerek yok. Eğer ofiste koltuğunuzdan ayrılmayı zor buluyorsanız, dışarıya çıkmak için öğle yemeğinizin 15 ila 20 dakikasını bir kenara koyun.
İlk birkaç denemeniz park yeri çevresinde bir döngü olabilir, ancak temiz hava sizi sonraki günlerde daha uzun sürükleyecektir. İsteyerek bir yürüyüşe katılmak, sizi günün ikinci yarısında karşılaşacağınız  herhangi bir stres üzerinde daha fazla dikkatli olmanıza ve azaltmanıza yardımcı olabilir.

3. Faydasız Yiyecek Alınımını Azaltın
Kimse ara sıra 1 kase dondurma veya 1 yağlı burger alamayacağınızı söylemedi, ancak her gün bunları yiyorsanız , yakın zamanda rejime başlamanız gerekebilir. Tırnaklarınızı bir besin özlemini gidermek için ısırıyorsanız,o an bundan nasıl kurtuluruza odaklanmanız gerekebilir.

4. Daha Dikkatli Olun
Bir toplum olarak giderek ekranlara yapışıyoruz ve çevremizdeki şeyleri fark etmeden yaşıyor ve her zaman bir sonraki bildirimde dikkatimizi dağıtıyoruz. Oysaki Dikkat etmeniz yalnızca şu andan haberdar olduğunuz ve anın tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

5. Daha Az Endişe Edin
Evet, bu daha kolay olabilir, fakat endişelenmenin büyük bir kısmı kafamızda muhtemelen olmayacak en kötü durum senaryolarından geliyor, bu da dikkatli olmak için bir başka iyi neden.
Endişe kötü bir duruma girmekten kaçınmak için gerekli bir şey olabilir, ancak aşırıya kaçmak sizin net bir şekilde düşünmenizi engeller (genel sağlığınızı da etkileyebilir)

5 yorum

Sigarayı kesinlikle bırakılmalı, içenler azaltıp bıraktıktan sonra farkı gerçekten anlayacaklar.

sigarayı bırakın deniliyor lakin sigara içmeyen benim gibi insanların şikayetçi olduğu en büyük sorun pasif içicilik

eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız en onemli konu düşünce olarak rahat olmanız gerektiğidir.kafa rahat olursa sağlıkta geliyor

Spor, sağlıklı beslenme ve kötü alışkanlıklardan kurtulmak sağlıklı yaşamanın en güzel yollarından bir tanesi.

Bunları yapmak lazım ama bir türlü yapamıyorum. İş, güç ile uğraşırken sağlığın korunması için yapılması gereken şeyleri ıskalıyoruz.


EmoticonEmoticon