20 Kasım 2016 Pazar

Mide Sorunları İçin Doğal Besinler

Mide ağrısı veya bulantısı o kadar yaygındır ki herkes bir noktada ya da başka bir yerde yaşar. Karın ağrısı çekmenize neden olan düzinelerce neden var. Çoğu neden ciddi değildir ve belirtiler çabucak geçer. Genel olarak, bir çözüm için mutfağınızdan başka  yere bakmaya gerek yoktur.

Limon ve Soda
Bir cafeterya aslında bulantıdan kurtulmayı düşündüğünüz son yerdir, Ancak birçok kişi tonik, soda-limon ya da beş altı damla zencefilli gazoz ile bu sorunu halledebilecektir.Zencefil
Eski zamanlardan beri insanlar Mide ağrısından mide bulantısına kadar her şey için   zencefili şifa bitkisi haline getirmişlerdir. Araştırmalar zencefilin bazı mide rahatsızlıkları için çok etkili bir tedavi olabileceğini göstermiştir.

Doğal bir anti-inflamatuar olan zencefil birçok şeye fayda  olabilecek birçok formda mevcuttur.
Zencefil çiğnemeyin yada tamamen doğal bir zencefilli gazoz deneyin veya yeni zencefil köklü keskin  bir çay yapın.

Nane
Nane yapraklarında bulunan mentol doğal bir analjezik ya da ağrı kesici olduğundan, mide ağrısıve mide bulantısı için yararlı bir besin olarak nitelendirilmektedir.
Elma Sirkesi
Elma sirkesi içindeki asitler, nişastanın sindirimini kolaylaştırarak nişastanın bağırsaklara gelmesine ve bakterileri sağlıklı biçimde bağırsakta tutmasına yardımcı olabilir. Bazı insanlar önleyici bir önlem olarak her gün bir kaşık alırlar.

6 yorum

gazoz içmek gerçekten de faydalı oluyor. lakin en önemlisi gece yemek yiyip direk yatmayın

Yediklerime dikkat etmeme rağmen nadir de olsa mide bulantısı oluyor. Limon ve Soda çok rahatlatıyor.

Taze nane yaprakları veya kuru naneden yapılmış çay benim mide bulantısı sorunlarıma çok iyi geliyor, faydalı bilgiler için teşekkür ederim :)

Genelde limon soda deniyorum ama nane ve elma sirkesini de deneyeceğim belki onlar daha etkili olurlar.

Benim Elemanımsın delete 17 Mart 2017 11:23

Bunların yanında ciddi anlamda yanma sorunu yaşıyorum ben. ilaçlara yardımcı olarak leblebiyi çözüm olarak buldum aklınızda bulunsun.

Bazen oyle bir ağrı oluyor ki, yukarıdakilerin hiç biri işe yaramıyor. Çok zor zamanlar o zamanlar.


EmoticonEmoticon